KDE se bojuje o TITUL: Berounské hřiště je krásnou prací Lese Furbera
Právě vrcholí WGM BEROUN CZECH OPEN, otevřené mistrovství, kde se kompletní česká špička a také silná zahraniční konkurence uchází o cenný titul a štědrou odměnu ve výši 200 tisíc korun. V akci jsou k vidění Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek a další, při
Právě vrcholí WGM BEROUN CZECH OPEN, otevřené mistrovství, kde se kompletní česká špička a také silná zahraniční konkurence uchází o cenný titul a štědrou odměnu ve výši 200 tisíc korun. V akci jsou k vidění Stanislav Matuš, Filip Mrůzek, Jan Cafourek a další, přihlásil se rekordní počet golfistů - 131. Hráčů, či snad herců, je tedy mnoho. Ale jeviště zůstává jediné. Krásné hřiště kousek od Berouna, kdysi tolik významné obchodní křižovatky a královského města, obnoveného Přemyslovcem Václavem II., synem krále železného a zlatého.
Mistrovské hřiště leží na dohled brdských lesů. V místech, kde dříve místo pečlivě nažehlených triček golfových elegánů byly k vidění spíše vojenské uniformy. Nyní byste takovou minulost luxusnímu areálu netipovali, pod rukama kanadského architekta Lese Furbera, jehož význačnost coby designéra golfových hřišť podtrhuje uvedení do Síně slávy, vznikl v bývalém vojenském prostoru nefalšovaný ráj. Furber stvořil osmnáctijamkové dílo, které dnes, a to od roku 2012, nosí přívlastek klubové. Jen tak si tak zkrátka nezahrajete.
Hřišti vtiskl svou typickou tvář, tedy viditelné dopadové plochy u všech jamek, a podepsal se charakteristickým rukopisem - dvojitým greenem, a to na "skórovacích" jamkách sedm a deset. Pokud zrovna tato libůstka člověku přiroste k srdci, není nic snazšího než sednout na kolo a po cyklostezce částečně lemující klidný tok Berounky, dojet na Karlštejn. Právě u hradu, kde Jana Brejchová zářila v kultovním snímku Zděnka Podskalského, se nachází další z výtvorů Furbera. Muže považovaného za otce moderních golfových hřišť.
To berounské měří lehce přes šest kilometrů (6,078), straší 70 písečnými překážkami a má par 72. Vlézt se pod něj dá, a to i velmi výrazně, což ostatně v sobotu ukázal Stanislav Matuš, když zahrál sedm ran pod par. Poradil si i s největší nástrahou - neviditelnými jemnými breaky na greenech, které tuze znepříjemňují puttování a dělají z krátké hry skutečnou alchymii. Lépe se již míchá strategický koktejl jak zahrát tu či onu jamku. Při příjemné chůzi podél čtyři umělých jezírek golfisté dumají, zda volit agresivní, či konzervativní styl.
Právě s myšlenkou nabídnout obě varianty Furber jedno z mnoha svých zrealizovaných hřišť (vyniká mezi nimi to v kubánském Varaderu) kreslil a plánoval. Učeň slavného Angličana Roberta Trenta Jonese, stojícího mimo jiné za redesignem dvou jamek na svaté půdě Augusty National, zkrátka přichystal tuze atraktivní scénu pro vyvrcholení WGM BEROUN CZECH OPEN. Berounský golfový resort je příhodným jevištěm pro velké drama, nyní jsou na tahu herci, ze kterých do neděle vstupují v nejlepší pozici Matuš a Luke Groves.
Komentáře (0)