ZRCADLO ŘEKNI MI: Rodí se hodnocení golfových areálů České republiky
LIDÉ MILUJÍ TABULKY A ŽEBŘÍČKY. Chtějí vědět, kdo nebo co je nejlepší, potřebují idoly i ikony. Někdo to může považovat za pošetilost, protože většina jevů lidského světa se měřit nedá. Jen zkuste měřit lásku, kterou milujete své bližní! Anebo čím změřit krásu
SPOUSTA SUBJEKTŮ SE SNAŽÍ GOLFOVÉ AREÁLY NĚJAK ČLENIT, HODNOTIT, ZNÁMKOVAT. NEJDE JEN O HONBU ZA PRVENSTVÍM, ALE O POTŘEBU OZNAČIT TYP A KVALITU HŘIŠTĚ.To byl důvod, proč začal v České republice vznikat v letošním roce ratingový systém. Iniciátorem je státní agentura CzechTourism, která má na starosti propagaci České republiky jako turistické destinace. Česká republika se svými více než 100 znormovanými golfovými areály má už skutečně co nabídnout. V létě může být Česko se svým teplým, nikoli však „vařícím“ klimatem zajímavější než třeba Španělsko či Turecko. Mohou sem zavítat hráči ze sousedních zemí, z Britských ostrovů či Skandinávie, ale i z jihu.
MY JSME SI OD ZAČÁTKU ŘEKLI, ŽE BUDEME MĚŘIT JEN MĚŘITELNÉ. JAKÁ JE VYBAVENOST AREÁLU, CO HRÁČŮM POSKYTUJE. JDE O RYZÍ HARDWARE AREÁLU – JAN LOUŽECKÝTouroperátoři nicméně musí vědět, co golfovým turistům nabídnout, kam přesně je dovézt. A právě v tom jim má pomoci rating hřišť. CzechTourism tedy oslovil Asociaci golfových hřišť a ta pověřila společnost TeeTime, aby vytvořila co možná nejpřesnější a nejobjektivnější metodiku, podle níž se budou česká a moravská hřiště hodnotit. Výsledky pak budou moci cestovním kancelářím, jednotlivým turistům i domácím hráčům zlepšit „orientaci v terénu“. – ANDREJ HALADA Autor je zástupcem šéfredaktora magazínu Golf Digest.
CELÝ ČLÁNEK, včetně nevalidované tabulky hodnocení golfových areálů naleznete v říjnovém vydání magazínu Golf Digest C&S, které vyšlo ve čtvrtek 6. října 2016.
Komentáře (0)