ro Jona Rahma by nebyl turnaj Quicken Loans National jen jedním z dalších z řady, ale malým výročím. Je to rok, kdy se poprvé objevil jako profesionál mezi nejlepšími hráči na světě. A počítejme k tomu i jeho vystoupení na loňském US Open v Oakmontu nebo na hřišti Congressiona
ro Jona Rahma by nebyl turnaj Quicken Loans National jen jedním z dalších z řady, ale malým výročím. Je to rok, kdy se poprvé objevil jako profesionál mezi nejlepšími hráči na světě. A počítejme k tomu i jeho vystoupení na loňském US Open v Oakmontu nebo na hřišti Congressional, kde skončil dělený třetí. Pro PGA Tour přesto nebyl nikým neznámým, už jako amatér si připsal dvě umístění v top 10, které korunoval pátým děleným místem na turnaji Waste Management Phonix Open.
To ale ještě nebylo nic proti tomu, co teprve mělo přijít.
Rahma sice v letošním poli Quicken Loans nenajdete, jako Španěl dal ve svých 22 letech přednost debutu na European Tour a startuje na French Open nedaleko Paříže.
Přesto, i z důvodu jeho malého ročního výročí, zde je pár zajímavých čísel, kterými se již teď zapisuje do historie a mohly by být v kolonkách jeho vysvědčení na konci školního roku:
12
turnajů potřeboval, aby se stal poprvé vítězem. To se stalo v lednu na turnaji Farmers Insurance Open. Jen tak mimochodem, Jordan Spieth potřeboval 16 startů, Justin Thomas 39 a Rory McIlroy čekal na první vítězství na European Tour celé dva roky.
5 495 850
amerických dolarů si vydělal na PGA Tour za pouhých 23 startů. Tuto částku dokázalo v roce 2016 překonat jen pět jiných hráčů.
9
umístění v top 10, a to nepočítáme desáté dělené místo na turnaji OHL Classic, na kterém startoval ještě jako amatér. Jen v letošním roce skončil v top 10 sedmkrát, což znamená dělené druhé místo (společně se Spiethem). Tím kdo zatím tuto tabulku pomyslně vede, je Thomas, který má top 10 osm.
210,18
je počet bodů, které Rahm dokázal za pouhých 23 profesionálních startů zapsat do OWGR. Pokud bychom počet bodů vydělili minimálním dělitelem (což je 40), byl by světovou dvojkou a ne zrovna daleko za Dustinem Johnsonem.
3x
neprošel cutem. Stejně jako světová jednička D.J. Ten si také letos pouze třikrát nezahrál o víkendu.
438
je délka v yardech (rovných 400 metrů), kterou mu naměřili u jednoho z drivů na turnaji WGC-Dell Match Play v Austinu. Jeho průměrná délka odpalů z týčka je nicméně „pouhých“ 305 yardů (278 metrů).
69,71
je jeho průměrné skóre na kolo poté, co se stal profesionálem. V tomto ohledu jsou letos lepší jen Spieth a Fowler.
A pokud chcete vědět, jak to ten španělský chlapík na odpališti dělá, prohlédněte si video:
Komentáře (0)